Logo
47-200 Kędzierzyn-Koźle, ul. Piastowska 23A
tel.: 77 482 45 33, gsm: 600 370 823
 

Zakład Produkcyjno Handlowy Usługowo Dom-Clar istnieje na rynku od 1991 roku.

Jest jedynym producentem stolarki otworowej oraz rolet i żaluzji w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Nasze wieloletnie doświadczenia, wsparcie techniczne międzynarodowych dostawców oraz dziesiątki Państwa uwag i sugestii to wspólny sukces, którego efektem są produkty najwyższej jakości i trwałości. Ponad 30 000 odbiorców indywidualnych jak i instytucji w kraju i za granicą skorzystało już z naszej oferty. Nasze produkty znalazły uznanie niemal w całej Europie.

Okna produkowane przez nas są już w Niemczech, Francji, Belgii, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Rosji, Anglii, Norwegii, Austrii a także w Mołdawii.


Do pobrania instrukcje i szablony pomiarowe, pliki są udostępnione w formacie PDF.


Jeżeli nie posiadasz Acrobat Reader'a, kliknij na poniższą ikonkę aby ściągnąć program. 


Załączniki:
Rodzaje rolet
Powiększenie

 • Rolety wolnowiszące – najprostszy system, w którym tkanina jest przyklejana do poprzecznej ułożonej rurki aluminiowej. Rolety te są montowane do sufitu, ściany, a szczególny ich rodzaj – minirolety można zawieszać bezinwazyjnie na ramie okna.
 • Rolety w kasecie – to rolety, w których wałek z tkaniną jest estetycznie zabudowany w kasecie wyprodukowanej z PVC lub aluminium. Systemy te odznaczają się zdecydowanie zwiększoną estetyką w stosunku do zwykłych rolet wolnowiszących oraz lepszą ochrona tkaniny np. przed zabrudzeniami.
 • Rolety plisowane – wyjątkowo funkcjonalny rodzaj osłon okiennych, ponieważ w plisach można niezależnie podnosić i opuszczać górny i dolny profil rolety. Sprzyja to zwiększonej możliwości decydowania o partii okna, które aktualnie chcemy zasłaniać lub odsłonić.
 • Rolety rzymskie – ekskluzywne rolety szczególnie przeznaczone do dekoracji wnętrz. Ich tkanina zamocowana na mechanizmie sznurkowym lub koralikowym podczas podnoszenia jej fałduje się. Owe fałdy (lub bufy w rolecie austriackiej) uchodzą za dodatkowy element dekoracyjny wspomnianego systemu.

Typy żaluzji

 • Stała
 • Listewki (najczęściej aluminium, drewno, stal) ją tworzące zamontowane są na stałe pod pewnym kątem. Montowane są na elewacji, przed balkonami lub pod pewnym kątem do elewacji jako tzw. łamacze światła.
 • Pozioma zewnętrzna
 • Złożona z listewek taśm (lamel) aluminiowych 50-100 mm montowanych w drabinkach sznurkowych, przy pomocy których można zmieniać kąt ułożenia listewek. Do podnoszenia służą najczęściej przekładnie ze sznurem bezkońcowym, przekładnie z korbą lub silniki elektryczne. Lamele prowadzone są w prowadnicach lub na naciągniętych po bokach linkach.
 • Pozioma (wenecka)
 • Złożona z listewek drewnianych, taśm (lamelek) metalowych 16, 25, 35 mm, 50 mm lub z PVC montowanych w drabinkach sznurkowych, przy pomocy których można zmieniać kąt ułożenia listewek. Do podnoszenia służą przeplecione przez otworki w lamelkach linki lub tasiemki. Napęd podnoszenia stanowią bezpośrednio pociągane linki (sznurki), przekładnie z łańcuszkiem koralikowym lub silnik elektryczny.
 • Pionowa (vertikal)
 • Złożona z pionowo zawieszonych tekstylnych pasów, taśm PVC lub aluminium, szer. 127 mm, 89 mm lub 50 mm. W szynie u góry znajduje się mechanizm pozwalający na zsuwanie na boki oraz zmianę kąta ułożenia lamel. Sterowanie ręczne lub elektryczne.
 • Techniczna
 • Wielopłaszczyznowy mechanizm zamykania przepływu światła, cieczy, gazu. Najbardziej rozpowszechnione są żaluzje wentylacyjne.